Granittblokker

Larvikblokka i Norsk Larvikitt
Larvikblokka Urban og Rustikk, Larviktrappa Istid

Vedlikeholdsfritt

Med minimum 1000års levetid er Larvikitten et naturlig slitesterkt og vedlikeholdsfritt materiale.

Tidløst

Trender strømmer ustanselig inn over oss. Da er det godt med elementer som er varige og enkle å tilpasse.

Kortreist

Larvikblokka er et naturprodukt. All produksjonen skjer lokalt i et av Larviks steinbrudd.

solid

Naturstein har en suveren slitestyrke, det er holdbart, varig og solid.

Larvikblokka

Larvikblokka er solide og flotte blokker av Larvikitt. Fargen på blokkene er grå med flott fargespill og gir et inntrykk av eksklusivitet og stil til dine uteområder.  Larvikitt er en unik bergart som kun finnes i Norge, og som i tillegg er kåret til Norges Nasjonalbergart. Steinen består i stor grad av en spesiell type feltspat som gir den et vakkert fargespill, dette gjør den attraktiv over hele verden. Det er i likhet med granitt en dypbergart, som gjør den svært solid og slitesterk. 

Larvikittblokker er et svært godt alternativ til tradisjonelle granittblokker. Steinblokkene er helt ideell for å bygge forstøtningsmur, grunnmur, garasjer, moloer, steinbrygger eller andre byggverk. De passer også godt til benker, amfi eller tribuner. 

Å bygge støttemur med steinblokker er enkelt og raskt og det gir et flott resultat. Hvis du har en skrå tomt og ønsker bedre utnyttelse av den, er dette i de fleste tilfeller en god løsning. Steinblokkene er store og tunge, og det vil derfor kreves at man kommer til i området med maskiner for å få jobben gjort. 

Før man begynner på jobben anbefaler vi at man ser over steinene og legger en plan for utførelsen av prosjektet. Dette er naturstein og noe variasjon kan forekomme. Hvis det er høydevariasjon på blokkene, anbefaler vi å bruke disse blokkene på bunnraden. Er det avvik på bredden på blokkene bør disse legges i de nedre skiftene av muren. Siktelinjen på toppen bør være mest mulig perfekt. I de aller fleste leveranser følger det også med endesteiner for en fin avslutning på muren, vær obs på dette så disse faktisk blir benyttet til avslutning for best resultat. 

Alle blokkene produseres i fallende lengder. Dybden er for de fleste størrelsene lik høyden, se tabeller for størrelser og veiledende priser lenger ned siden for total oversikt. Maks høydeavvik på klasse 1 blokker (Eksklusiv, Urban og Rustikk) er +/- 5%. Maks høydeavvik på klasse 2 er 5 cm. Ønsker du andre størrelser enn det som er listet i tabellen, faste lengder eller spesielle tilpasninger til ditt prosjekt så kan det lages på bestilling. Kontakt oss og vi kommer frem til best mulig løsning for ditt prosjekt! 

Eksklusiv

Larvikblokka Eksklusiv har en naturlig splittet forside, mens topp, bunn og sider er saget. Dette resulterer i mindre fuger enn for de andre Larvikblokkene, og gir dermed et strammere uttrykk. Glatt toppflate gjør Larvikblokka Eksklusiv fin å sitte på.

Rustikk

Larvikblokka Rustikk har en naturlig splittet forside. Baksiden er som oftest splittet, men kan også være saget eller boret/kilt. Kortsidene og topp/bunn kan være saget, boret/kilt eller splittet. Fuger er en del av Larvikblokka Rustikk, og gir et røft og rustikk uttrykk. Utvendige buer kan tas opp med litt korte standardsteiner.

Klasse 2

Larvikblokka Klasse 2 har fronter som Larvikblokka Rustikk, men kan avvike på dybder og/eller mangle et hjørne i bakkant. Klasse 2 er et resultat av vår kvalitetssikring av standards blokker og utgjør ca. 20-25 % av vår produksjon. Tilgjengeligheten kan derfor variere. Man kan få et førsteklasses resultat med klasse 2 stein, men det krever noe mer tid til planlegging, sortering og legging.

Størrelser og veiledende priser

Larvikblokka Rustikk (eks MVA)

 Høyde (cm)Dybde (cm)Lengde (cm)Ca.Vekt/ lm.(kg)Veil.Pris løpem.Pris M2 “Vegg”
Rustikk 20 10201020-4555150,-1500,-
Rustikk 20 15201520-4582225,-1500,-
Rustikk 20 20202020-45109300,-1500,-
Rustikk 30304050-150328560,-1867,-
Rustikk 40404050-150437755,-1888,-
Rustikk 50505050-190683945,-1890,-
Rustikk 60606050-1909831150,-1917,-
Rustikk 70707050-19013381350,-1929,-
Rustikk 80808050-19017471550,-1938,-
Rustikk 90909050-19022111800,-2000,-

Larvikblokka Urban (eks MVA)

 Høyde (cm)Dybde (cm)Lengde (cm)Ca.Vekt/ lm.(kg)Veil.Pris løpem.Pris M2 “vegg”
Urban 30304050-150328600,-2000,-
Urban 40404050-150437860,-2150,-
Urban 50505050-1906831075,-2150,-
Urban 60606050-1909831305,-2175,-
Urban 70707050-19013381540,-2200,-
Urban 80808050-19017471775,-2219,-
Urban 90909050-19022112050,-2278,-

Larvikblokka Eksklusiv (eks MVA)

 Høyde (cm)Dybde (cm)Lengde (cm)Ca.Vekt/ lm.(kg)Veil.Pris løpem.Pris M2 “vegg”
Eksklusiv 151517,515-5072325,-2167,-
Eksklusiv 20202020-50109450,-2250,-
Eksklusiv 30303050-160246700,-2334,-
Eksklusiv 40404050-160437975,-2438,-
Eksklusiv 50505050-1606831300,-2600,-
Eksklusiv 60606050-1609831600,-2667,-

Larvikblokka klasse2 (Eks MVA)

 Høyde (cm)Dybde (cm)Lengde (cm)Ca.Vekt/ lm.(kg)Veil.Pris løpem.Pris M2 “vegg”
Rustikk 30 Klasse 2304050-150328448,-1494,-
Rustikk 40 Klasse 2404050-150437604,-1510,-
Rustikk 50 Klasse 2505050-190683756,-1512,-
Rustikk 60 Klasse 2606050-190983920,-1533,-
Rustikk 70 Klasse 2707050-19013381080,-1543,-
Rustikk 80 Klasse 2808050-19017471240,-1550,-
Rustikk 90 Klasse 2909050-19022111440,-1600,-

Noen Larvikblokka prosjekter

Kontakt oss

Send tegninger, eller ta mål av det aktuelle område, og vi vil sende deg ett uforpliktende tilbud tilbake. 

Vi er behjelpelig med vår fagkunnskap.
Legg igjen navn, epost og din beskjed i meldingsboksen under. 

Mail: post@smart-stone.no eller ring oss på  41 36 17 12

Kontakt Oss
Personvernerklæring *

Du er kanskje også interessert i....?